مشاهده خبر

امکان تعیین اصالت لوازم‌خانگی فراهم شد

1399/03/06

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با اقدامات این ستاد، شرایط تعیین اصالت لوازم خانگی و گارانتی پس از فروش به منظور ایجاد اطمینان‌خاطر در بین شهروندان فراهم شده است.

ایرنا نوشت: «علی مویدی خرم آبادی» روز شنبه در نشست مدیران روابط عمومی عضو ستاد قاچاق کالا و ارز درباره وضعیت بازار لوازم خانگی افزود: بحث آلودگی از قاچاق در تجارت، بازار و اقتصاد، نگرانی همه دست اندرکاران نظام است.

وی اظهارداشت: اکنون کارهای بزرگی به ویژه در بحث شفاف سازی بازار صورت گرفته است همچون سامانه هایی، یکی پس از دیگری به نتیجه می رسد که جز اخبار خوشحال کننده برای بحث تجارت و تولید است که می تواند موجب افزایش امنیت شود.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: بحث شناسه کالاها که بزودی در سطح کشور از طریق مبادی مربوطه همچون اتاق اصناف و همکاری مردم اجرایی می شود، وضعیت بازار لوازم خانگی را به ثبات و آرامش می رساند.

وی با اشاره به تاکید سران نظام جمهوری اسلامی به پالایش بازار لوازم خانگی از آلودگی قاچاق گفت: اکنون با غربالگری و شفاف سازی، امنیت خوبی برای شهروندان برای خرید کالاهایی همچون لوازم خانگی ایجاد شده زیرا می توانند با مراجعه به آدرس #۷۷۷۷*۴* از اصالت لوازم خانگی خود مطلع شوند.

مویدی خرم آبادی اضافه کرد: همچنین شهروندان می توانند پس از تعیین اصالت کالا با ورود در سامانه گارانتی، از خدمات پس از فروش آن استفاده کنند زیرا برخی با تهیه لوازم خانگی در بازار نه تنها از خدمات پس از فروش وگارانتی بهره مند نمی شدند بلکه به دلیل خرید جنس قاچاق متضرر هم بودند.

وی افزود: بنابراین شناسه کالاها و گارانتی علاوه بر ایجاد امنیت در تجارت و شفاف سازی بازار می تواند اطمینان خاطر شهروندان را از اصالت کالاها و بهره گیری از خدمات پس از فروش آنها را در پی داشته باشد.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه ستاد قاچاق کالا و ارز در چند سال گذشته در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و تدابیر رییس جمهوری توانست توفیقات خوبی را تحقق ببخشد، اضافه کرد: به ویژه تصویب قانون در سال ۹۲ برای اولین بار و بلافاصله اصلاح این قانون که در هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد از جمله کارهای بزرگی بود در چند سال گذشته شاهد بودیم.

مویدی خرم آبادی اضافه کرد: بحث دیگر، تحقیق و تفحص بود به طوری که در سال های ۹۵ و ۹۶ توسط مجلس شورای اسلامی از دستگاه‌های عضو ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اتفاق افتاد.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ستاد با هماهنگی و همدلی همه دستگاه ها توانست با اولویت قرار دادن بحث تحقیق و تفحص در سال های ۹۷ و ۹۸، بیش از ۷۰ درصد ایراداتی که از مجلس از سال های گذشته احصاء شده بود را برطرف کند.

وی ضمن تقدیر از مجلس در تصویب لایحه و ارایه گزارش ها در صحن علنی که بر همه امور نظارت دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم با گزارشی که ارایه خواهد شد انتظارات و مطالبات مجلس را پاسخگو باشیم.


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه وب سایت نماد اعتماد الکترونیکی، از جدیدترین اخبار و اطلاعیه های مربوط به نماد اعتماد الکترونیکی مطلع شوید.